Історія Групи Бель

Найкращий спосіб зрозуміти філософію компанії — заглибитися в її минуле. Перед вами історія звичайного сировара з Франції, який заснував невеликий сімейний бізнес, котрий із часом виріс до великого міжнародного гравця.

Зроблено в Юрі: початок історії Групи Бель

У далекому 1865 році на півдні Франції, поблизу швейцарського кордону, Жюль Бель заснував сімейний бізнес із виробництва й торгівлі сиром «Конте». Після його смерті в 1904 році сімейний бізнес очолив його син Леон Бель. Після Першої світової війни сироробна промисловість у Франції почала розвиватися, тож Леон Бель, який був далекоглядним бізнесменом, зрозумів, що у плавленого сиру є великий потенціал. Адже він легко зберігається й має доступний формат. Так із 1922 року почалася велика історія Групи Бель.

Якість, що випередила свій час

У 1921 році Леон Бель зареєстрував торгову марку La Vache qui Rit. Продукт, що виходив під цим ім’ям, став новим для Франції завдяки своїй оригінальній рецептурі, м’якій консистенції, а також індивідуальній упаковці й трикутній формі. Окрім цього, Леон Бель став рекламним новатором. Для встановлення унікального зв’язку між своїм новим брендом і споживачами він доручив вигадати логотип відомому ілюстратору Бенджаміну Раб’є. Останній і створив легендарну червону корівку.

Від французьких гір Юра до Дакоти — сімейна історія

Масове виробництво продукції під маркою La Vache qui Rit розпочалося в 1924 році, коли Леон Бель запустив перші машини з виготовлення й фасування плавленого сиру на заводі у Лон-ле-Соньє. Через два роки Леон побудував новий, ультрасучасний завод у Лонсі. У 1937 році генеральним директором був призначений зять Леона Беля — Роберт Ф’єве. Очоливши Компанію в 1941 році, він керував національним і міжнародним зростанням Групи Бель до 1966 року. Сьогодні такі цінності Компанії, як сміливість, відповідальність і турбота залишаються в основі стратегії Групи Бель. Напрям розвитку, що приніс Компанії успіх, зберігся й донині й продовжує забезпечувати зростання Групи. На чолі з нащадками Леона Беля й Роберта Ф’єве сьогодні Група Бель продовжує приймати нові виробничі та комерційні виклики. Наприклад, будівництво першого виробничого підрозділу La Vache qui Rit в Азії у 2011 році й заводу Mini Babybel у Сполучених Штатах Америки у 2013 році.

Рекламний новатор

У той час, коли виробники не бачили сенсу витрачати кошти на просування, Леон Бель не боявся запускати гумористичні яскраві рекламні кампанії. Бренд із самого початку був відкритим для експериментів, залучав телебачення, радіо і кінотеатри. Потроху мила корівка стала справжньою рекламною іконою. Навіть сьогодні досвід Бель — міні революція Mini Babybel із круглою червоною восковою оболонкою й успіх La Vache qui Rit у Facebook — свідчать про інноваційні маркетингові та рекламні матеріали, що лежать в основі просування продуктів і брендів Групи Бель.

Жага до міжнародних ринків

Плавлений сир має властивості гомогенізації й відносно довгого зберігання. Саме тому він став частиною повсякденного раціону в багатьох країнах світу. Ще в 1929 році Леон Бель почав виробляти свою продукцію закордоном, відкривши свої перші заводи у Великобританії й Бельгії. З того часу географія продажу продуктів Групи Бель лише зростала. Ставши відомою в Західній Європі, на початку 1970-х Група Бель розширила свою присутність на ринки США й Марокко, а пізніше — на Сирію, Японію й Китай. Поряд зі своєю часто сміливою міжнародною експансією Компанія Бель дотримувалася вибіркової стратегії зовнішнього зростання, придбавши бренд Leerdammer у 2002 році й бренд Boursin у 2007 році.

Не тільки про сир

Компанія Бель постійно розвивається, щоб відповідати споживацьким настроям і тенденціям. Такий підхід об’єднує в собі інновації й постійне вдосконалення, щоб зробити продукцію максимально наближеною до щоденних потреб споживачів у всьому світі. Наприклад, Mini Babybel став альтернативою солодким смаколикам. У той же час «СирХрум» від La Vache qui Rit урізноманітнив вибір корисних перекусів для дітей. Ці зміни змусили Групу Бель вийти за межі виробництва лише сиру. У 2015 році Група придбала пакет акцій марокканської компанії Safilait, що виробляє молочну продукцію Jibal. А у 2016 році Бель купує Групу «MOM», яка є власником брендів Materne, Pom’Potes, GoGo squeeZ і Mont Blanc.